,

LOL Love PŁACZ ZŁY WYGRYW WTF!?

10 rzeczy, które znamy, a jednak nie wiemy jak ich używać i do czego służą

Na co dzień korzystamy z mnóstwa rzeczy, ale czy tak naprawdę wiemy do czego służą. Na pewno nieraz miałeś sytuacje, w której z pozoru wiesz do czego coś służy, a finalnie okazuje się, że jednak jesteś w błędzie.

Oto w 10 przypadkach rozwiejemy Twoje wątpliwości:

#1 Pętla z tyłu koszuli


Znamy trzy wyjaśnienia takiego stanu rzeczy. Pierwsze najbardziej  oczywiste – pętla służy do zawieszania koszuli. Drugie pochodzi z poprzednich epok, gdy przy jej pomocy wiązano krawat (???). Trzeci pomysł jest niezwykle romantyczny. Mówi że studenci na amerykańskim uniwersytecie pozbywali się pętli z koszuli, gdy zaczynali spotykać się z dziewczyną. Był to znak, że są już zajęci.

#2 Wybrzuszenie na kablu zasilania laptopa


Każdy widział taki element na swoim kablu. Jest to koralik ferrytowy, który służy do  tłumienia hałasu o wysokiej częstotliwości w obwodach elektronicznych.

#3 Maleńki otwór w oknie samolotu


Okna w samolocie tworzą dwa kawałki szkła z tworzywa sztucznego (pleksiglasu). Otwór służy do wyrównania ciśnienia między środkiem kabiny, a tym co znajduje się na zewnątrz.

#4 Niebieska część gumki


Prawie każdy myśli, że służy do usuwania śladów pióra. Nie jest to do końca prawda. Część ta służy do wymazywania tego, co zostało napisane na papierze o większej gęstości i grubości. Producenci gumek szybko zorientowali się jednak, że ludzie nie bardzo korzystają z tej części, dlatego dorobili do tego koncepcje o wycieraniu pióra. Niekiedy w reklamach posuwają się tak daleko, iż deklarują skuteczne wymazywanie trwałych śladów.

#5 Poziome dziurki na koszuli


Dlaczego dziurki w tym miejscu są poziomo, podczas gdy cała reszta jest pionowo? Otóż chodzi o samoczynne rozpinanie się koszuli. Jest znacznie mniejsze prawdopodobieństwo, że koszula się rozepnie gdy w tym miejscu dziurki są poziomo.

#6 Dodatkowe oczka w sportowych butach


Znaczna liczba osób nie wie do po co są te dodatkowe oczka, zostały zaprojektowane, aby można było zawiązać sznurówki w tak, aby np. zapobiec obtarciom pięt i kostek podczas chodzenia czy biegania.

#7 Dziura w łyżce do spaghetti


Dziura znajdująca się w łyżce do spaghetti została zaprojektowana aby można odmierzyć ilość makaronu potrzebną do przygotowania jednej porcji.

#8 Mała kieszonka w dżinsach


Pojawiła się po raz pierwszy w spodniach firmy Levi’s w 1873 roku i była zaplanowana na kieszonkowe zegarki. Producenci do dziś oficjalnie nazywają ją ‚zegarkową kieszonką’.

#9 Otwór w skuwce długopisu


Wiele osób ma nawyk wkładania długopisu do ust. Aby połknięte skuwki nie były w stanie zrobić krzywdy, producenci zrobili w nich dziurki. Byli przekonani że gdy skuwka znajdzie się w tchawicy, dzięki przez otwór będzie można oddychać pomoże w oddychaniu. Niestety okazuje się że prawda nie jest kolorowa, ponieważ wydzielina i tak blokuje dziurę.

#10 Dołączony materiał do nowych ubrań


Kawałki materiału dołączone do ubrań służą do tego, aby sprawdzić jak materiał będzie reagować na proszki lub wybielacze.

PODZIEL SIĘ tym ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.

Źródło i fotografie: shareably.net

10 rzeczy, które znamy, a jednak nie wiemy jak ich używać i do czego służą
Ocena: 3.8 | Głosów: 19