,

LOL Love PŁACZ ZŁY WYGRYW WTF!?

12 nawyków, które zwiększą Twój metabolizm

Jeśli chcesz poprawić stan zdrowia lub schudnąć, pierwszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, powinien być twój metabolizm. Ma on duży wpływ na to, jak nasze komórki organizmu dostarczają energię i składniki odżywcze. Zaburzenia metaboliczne zazwyczaj powodują nadwagę.
Sporządziliśmy listę dobrych nawyków, które mogą pomóc przyspieszyć metabolizm. Bądź zdrowy i sprawny!

Zaplanuj posiłki

Nasze ciało jest inteligentne. Oczekuje, że będzie karmione przez pewien czas, a tym samym wykorzystuje w tym czasie większość energii, wiedząc, że wkrótce otrzyma więcej energii. Ale jeśli harmonogram posiłków jest nieregularny, Twoje ciało magazynuje energię zamiast ją zużywać, ponieważ nie ma pewności, czy wkrótce dostanie nową energię. Jedzenie co 3-4 godziny pomoże Twojemu organizmowi wykorzystać całą swoją energię.

Pij więcej płynów

Wystarczające spożycie płynów przyczynia się do dobrego metabolizmu. Kiedy twoje ciało jest pozbawione wody, spala mniej kalorii. Ponadto, wątroba koncentruje się na przywróceniu wody i nie zwraca większej uwagi na spalanie tłuszczu. Dlatego powinieneś pić więcej! Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do picia dużej ilości wody, pić herbatę. Zielona herbata jest świetna, gdy potrzebujesz zaspokoić codzienne potrzeby nawadniania.

Mleko jest Twoim przyjacielem

Mleko zawiera wiele składników odżywczych, które są niezbędne do spalania tłuszczu i budowania mięśni. Na przykład wapń zawarty w nabiale odgrywa istotną rolę w metabolizmie. Im więcej wapnia znajduje się w komórkach tłuszczowych, tym więcej tłuszczu zostanie spalone.

Bądź aktywny fizycznie

Każda aktywność fizyczna, czy to jogging, chodzenie, taniec, ćwiczenia na siłowni, przyczynia się do szybszego metabolizmu. Ćwiczenia wytrzymałościowe są najlepsze, ponieważ powodują szybszy wzrost tkanki mięśniowej. Nasze mięśnie wymagają energii nawet wtedy, gdy odpoczywamy. Dlatego najlepszym sposobem na przyspieszenie metabolizmu jest są regularne ćwiczenia.

Wstawaj wcześnie

Światło słoneczne ma również wpływ na metabolizm. Rano słońce pomaga organizmowi regulować te procesy biologiczne, które zależą od zmiany dnia i nocy, co z kolei ma kluczowe znaczenie dla zużycia energii.

Nie ograniczaj węglowodanów

Nie przeciążaj się dietami, które prowadzą do całkowitego odrzucenia węglowodanów. Aby prawidłowo zsyntetyzować serotoninę, potrzebujesz wystarczających ilości węglowodanów. Brak węglowodanów może mieć negatywny wpływ na aktywność mózgu i jest stresujący dla Twojego ciała. Tak, schudniesz, ale z powodu utraty płynu, a nie tłuszczu.

Nie jedz przekąsek

Jeśli jesteś fanem chipsów, kanapek i słodyczy, powinieneś być świadomy tego, że częste przekąski spowalniają twój metabolizm. Energia, którą otrzymujemy od żywności zazwyczaj starcza 3-4 godziny. Potem twoje ciało zacznie zużywać swoją właściwą energię, spalając własny tłuszcz. Ciągłe przekąski uniemożliwiają spalenie tłuszczu w ciele, co zwiększa wagę.

Używaj soli jodowanej

Obecnie tendencyjna sól morska nie jest dodatkiem do dobrej starej soli jodowanej. Niedobór jodu wpływa niekorzystnie na tarczycę, co z kolei wpływa negatywnie na metabolizm.

Jedz żywność organiczną

Produkty nieorganiczne wykonane z różnych dodatków, zwierzęta karmione antybiotykami i hormonami wzrostu, rośliny uprawiane na bazie nawozów sztucznych i pestycydów … Nie wydaje się to kuszące, prawda? Ale znajdują się w wielu rzeczach, które jemy. Zacznij się mądrze odżywiać!

Utrzymaj poziom żelaza

Niedobór żelaza pozbawia mięśni tlenu, co generalnie pogarsza stan zdrowia. Jeśli brakuje żelaza w diecie, zjedz więcej mięsa, ryb i jabłek.

Przestań się stresować

Większość problemów metabolicznych ma związek z naszą niezdolnością do radzenia sobie ze stresem. Kiedy jesteśmy zestresowani, nasza tarczyca spowalnia nasz metabolizm, co prowadzi do przyrostu masy ciała.

PODZIEL SIĘ tym ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.

Źródło i fotografie: brightside.me
12 nawyków, które zwiększą Twój metabolizm
Ocena: 2.8 | Głosów: 5