,

LOL Love PŁACZ WYGRYW WTF!?

5 domowych sposobów, dzięki którym w naturalny sposób zadbasz o ubrania

Problem dość częsty dla każdego z nas – wkładasz ubrania do pralki, masz nadzieję, że wyciągniesz je w takim samym stanie. No cóż, prawda może być zupełnie inna.

Białe rzeczy często mają szarawy bądź żółtawy odcień, czarne ubrania stają się wyblakłe, a kolorowe bez wyrazu. Oczywiście jest sporo produktów, które mają ochraniać kolor, ale i tak najlepsze są te rozwiązania, które mamy pod ręką w naszym domu.

Pieprz

Poza zwykłymi detergentami do prania dodaj łyżeczkę zmielonego czarnego pieprzu (w możliwie najniższej temperaturze). Pieprz jest bardzo skuteczny, jeśli chodzi o pozbywanie się pozostałości po proszku z ubrań. Dzięki temu kolor dłużej zachowuje pierwotną barwę.

Sól

Dosyp około 90 g soli do prania, a pozostałości po detergentach nie będą się gromadzić na włóknach. Kolor będzie przez to bardziej wyraźny.

Ocet

Ocet także usuwa resztki proszku z odzieży. Dodatkowo działa jako środek zmiękczający. Dodaj filiżankę octu do cyklu płukania. Nie bój się o zapach, zniknie podczas prania.

Cytryna

Zamiast octu można też dodać trochę kwasu cytrynowego do płukania. Wyblakłe ubrania są jeszcze do odratowania!

Kawa

Kawa (lub czarna herbata) działa jak naturalny barwnik. Wlej (wcześniej ugotowaną) bezpośrednio do komory piorącej. Pamiętaj aby, środku były tylko czarne ubrania!

PODZIEL SIĘ tym ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.

Źródło i fotografie: genialetricks.de
5 domowych sposobów, dzięki którym w naturalny sposób zadbasz o ubrania
Ocena: 5 | Głosów: 1