,

LOL Love PŁACZ ZŁY WYGRYW WTF!?

5 objawów raka piersi których nie można ignorować! Wcześnie wykryte, mogą uratować życie

Rak piersi może być cichą chorobą. Jednak prócz praktycznie nierozpoznawalnych objawów, zawsze możesz odnaleźć pewne objawy, że twoje zdrowie i życie jest w niebezpieczeństwie. Twoje ciało natychmiast wykryje zagrożenie i da ci znak, że dzieje się coś złego.

Prezentujemy pięć oznak, jak rozpoznać raka piersi. Nie ignoruj ich. Jeśli którąkolwiek z nich zaobserwowałaś u siebie, natychmiast udaj się do lekarza.

1. Ból i tkliwość pod pachami

Gdy organizm jest zagrożony węzły chłonne są tego pierwszym objawem. Zapalenie węzłów chłonnych z reguły powoduje ból i jest pierwszą oznaką, że organizm zmaga się ze chorobą. Jeśli czujesz obrzęk i ból pod pachami, jak najszybciej udaj się do lekarza. Jest to sygnał, że w organizmie rozwija się choroba.

2. Zmiany na sutkach

Obecność komórek nowotworowych może się ujawnić przez sutki. Jeśli wrażliwość jest inna lub zaobserwowałaś wyciekający płyn czy krwawienie oznacza to, że guz może się formować w przewodzie mlecznym.

3. Zmiany w kształcie piersi

Piersi mogą się powiększyć, ale tylko nieznacznie. Jeśli zauważyłaś sporą zmianę w wielkości, może to być sygnał o rozwijającej się chorobie. Również jeśli piersi są bardziej asymetryczne niż wcześniej, może to być objaw zmian nowotworowych.

4. Swędzenie i zaczerwienienie

Czasami przyczyną jest podrażnienie czy też alergia, jeśli jednak ten stan utrzymuje się  długo, skonsultuj się z lekarzem. Takie oznaki także mogą być objawami nowotworu.

5. Guzki

Jeśli czujesz jakieś dziwne zgrubienie czy coś czego nie powinno tam być, nie myśl dwa razy i sprawdź to u lekarza. Może to być nowotwór, który dopiero rośnie, a szybko wykryty może być usunięty.

Jakiekolwiek niepokojące zmiany piersi (guzki, wgłębienia, zaczerwienienia, marszczenie skóry) skonsultuj z lekarzem. Również warto dowiedzieć się jak często choroba pojawiała się w rodzinie.

Rak jest bardzo niebezpieczną chorobą, nie lekceważ objawów. Pamiętaj, że twoje zdrowie musi być na pierwszym miejscu.

PODZIEL SIĘ tym ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.

Źródło i fotografie: badabun.net
5 objawów raka piersi których nie można ignorować! Wcześnie wykryte, mogą uratować życie
Ocena: 2.7 | Głosów: 6