, ,

LOL Love PŁACZ ZŁY WYGRYW WTF!?

9 codziennych czynności, które robisz źle i nawet o tym nie wiesz

Codziennie wykonujemy wiele małych czynności, często nie zadając sobie sprawy czy wybraliśmy dobry sposób na ich wykonanie. Uważamy, że będzie świetnym pomysłem, zwrócenie większej uwagi na te rzeczy:

Zostawiasz otwartą torebkę czipsów

Niektórzy ludzie używają klipsów, aby zapieczętować torebki z czipsami, a inni po prostu zostawiają je złożone na pół, mając nadzieję, że torba się nie otworzy. Powyżej inny ciekawy sposób zamknięcia torebki czipsów.
Ta inteligentna metoda była inspirowana origami, japońską sztuką i techniką składania papieru.

Używasz zbyt dużo mydła pod prysznicem

Nasza skóra staje się z upływem czasu coraz bardziej sucha. Mydło lub jego nadmiar niestety tylko ten fakt pogarsza. Staraj się używać minimalnej ilości mydła i tylko w niezbędnych miejscach, takich jak np. fałdy skóry.

Praca bez planowanego odpoczynku

Wszyscy chcemy mieć jak najbardziej wydajny czas pracy. Problem polega na tym, że nie staramy się znaleźć wydajnych godzin pracy, albo ich nie wykorzystujemy.
Jeśli czujesz się zmotywowany i skoncentrowany od 11 do 13, to nie rób sobie przerwy o 12. Zaplanuj odpoczynek później, by nie marnować wydajności.

Odpowiadasz na smsy od szefa

Ważne jest określenie granic między pracą, a życiem prywatnym. Psychologowie twierdzą, że nigdy nie powinniśmy omawiać problemów związanych z pracą za pomocą komunikatorów internetowych, np. WhatsApp, ponieważ uważamy je za osobiste.
Ponadto, jeśli używasz WhatsApp w relacjach z przełożonymi z pracy, mogą zobaczyć, czy otrzymaliście i przeczytali ostatnią wiadomość i czy zdecydowaliście się zignorować ich prośbę.

Dodawanie oleju do wody z makaronem

Dodanie oleju do gotującej wody z makaronem zapobiega przyklejaniu się sosu do makaronu. Aby ugotować idealny makaron i zapobiec sklejeniu się, wystarczy użyć odpowiedniej ilości wody: 1 litr na 100 gramów suchego makaronu i 1,5 litra na 100 gramów świeżego makaronu.

Suszenie rąk ręcznikami papierowymi

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się ile papieru używamy do suszenia rąk w publicznych toaletach? Miliony kilogramów! Aby zaoszczędzić trochę papieru przy wycieraniu, po prostu strzepnij d umywalki nadmiar wody z dłoni, a następnie wysusz za pomocą ręcznika papierowego. Zużyjesz go o wiele mniej.

Oddychanie klatką piersiową

Skoncentruj się na oddychaniu przy użyciu przepony, a nie klatki piersiowej. Prawidłowe natlenienie ma pozytywny wpływ na układ nerwowy, pomaga obniżyć ciśnienie krwi, zmniejsza stan zapalny i ból, poprawia ogólny stan fizyczny i zwalcza stres.

Szczotkowanie zębów tylko poziomymi ruchami

Szczotkowanie zębów tylko w ruchami poziomymi i zapominanie o nici dentystycznej są prawdopodobnie najczęstszymi, ale i najpoważniejszymi błędami. Właściwe szczotkowanie zębów obejmuje krótkie ruchy pionowe, zawsze wykonywane od dziąseł do krawędzi zęba. Nie znaczy to jednak, że szczotkowanie zębów poziomo nie jest konieczne.
I jeszcze jedno: właściwe szczotkowanie powinno trwać 2-3 minuty, ale niestety zdecydowana większość z nas ignoruje tę prostą zasadę.

Ćwiczenia bez rozgrzewki

Pamiętaj: krótkie i intensywne ćwiczenia z pominięciem rozgrzewek oraz krótkie przerwy mogą być szkodliwe dla Twojego ciała.
Ważne jest włączenie ćwiczeń rozgrzewających i elastyczności w treningu oraz stopniowe zwiększanie intensywności ćwiczeń. A jeśli chcesz uniknąć zakwasów, nie zapomnij o ćwiczeniach rozciągających po zakończeniu treningu.

PODZIEL SIĘ tym ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.

Źródło i fotografie: brightside.me
9 codziennych czynności, które robisz źle i nawet o tym nie wiesz
Ocena: 4 | Głosów: 2