, ,

LOL Love PŁACZ ZŁY WYGRYW WTF!?

Biegunka? 6 domowych środków zaradczych do szybkiego zastosowania

Biegunka jest bardzo nieprzyjemna, a czasami kłopotliwa. Medycznie, biegunka jest zdefiniowana jako częste luźne stolce lub wodniste więcej niż trzy razy dziennie.

Biegunka może się zdarzyć w wyniku szerokiego zakresu zakażeń wirusowych lub bakteryjnych, alergię na antybiotyk lub zatrucie pokarmowe.

Bez względu na przyczynę biegunki, może to być niebezpieczne, a nawet zagrażające życiu dla osób starszych, dzieci i młodzieży. W wyniku biegunki bardzo szybko może wystąpić odwodnienie.

Jeśli występują łagodne biegunki można spróbować tych środków w domu:

1. Nie spożywaj kofeiny, alkoholu, mleka, napojów gazowanych, roślin strączkowych i warzyw krzyżowych

Na początek, kiedy próbuje się powstrzymać atak biegunki najlepiej jest unikać pewnych pokarmów i napojów. Tymczasowo wyeliminować z diety napoje zawierające kofeinę, takich jak kawa, herbata oraz napojów typu cola, ponieważ mogą one pogorszyć objawy.

Mleko może być źle tolerowane z powodu czasowej nietolerancji laktozy i może spowodować dodatkowe wzdęcia i gazy, więc mleka należy unikać oraz innych produktów mlecznych.

Gazy powodują warzywa strączkowe (groch i fasola) oraz warzywa kapustne (kapusta, kalafior, brokuły) i również nie powinny być spożywane podczas ataku biegunki.

2. Picie i jeszcze raz picie

Jednym z największych zagrożeń i skutków ubocznych biegunki jest odwodnienie. Jak tylko zacznie się biegunka najlepiej jest zacząć uzupełnianie utraconych płynów, tak szybko jak to możliwe.

Jak już wspomniano w poprzednim punkcie, nie wszystkie płyny są odpowiednie.

Bardzo dobre na biegunkę są „napoje dla sportowców” bogate w elektrolity. Sprawią, że Twoje nawodnienie będzie optymalne.

3. Dieta

Banany: banany są bogate w związek o nazwie pektyna, która pomaga wiązać zawartość układu trawiennego, spowalniając przepływ żywności. W badaniu przeprowadzonym w Journal of Nutritional Praktyki Klinicznej, naukowcy odkryli, że płatki bananowe podawane pacjentom pomogły drastycznie skrócić czas ich biegunkowych infekcji.

Wybieramy banany, które są niedojrzałe, tak jak to możliwe, ponieważ są one najbardziej skuteczne.

Ryż: Kojący dla jelit, nie powoduje złej reakcji.

Jabłka: Podobnie jak banany zawierają pektynę, a tym samym przyczynić się do związania treści w żołądku.

Należy pamiętać, że dieta jest przeznaczona tylko dla tymczasowych ataków biegunki (2-3 dni), a pod względem odżywczym dieta jest bardzo uboga w składniki odżywcze i ważnych makroelementów, takich jak białka i tłuszcze.

4. Probiotyki

Uzupełnienie naszych ciał z dobrej jakości probiotyku, szczególnie w okresach problemów trawiennych może stanowić ogromną różnicę w kategoriach czasu odzysku i odporności, jeśli chodzi o przyszłe infekcje.

W rzeczywistości 2009 badanie opublikowane w Journal of American Medical Association stwierdził, że poprzez jego uzupełnienie z probiotyków objawy i nasilenie biegunki mogą być znacznie zmniejszone.

Konkretne szczepy bakterii probiotycznych, takich jak Lactobacillus reuteri i Lactobacillus GG okazały się najbardziej skuteczne.

5. Jogurt

Odradzaliśmy produkty mleczne, a tu jogurt. Czemu?

Nasze systemy trawienne będą tolerować jogurt bardzo dobrze, jest to również świetny sposób na uzupełnienie przyjaznych bakterii jelitowych, jak Lactobacillus lub Bifidobacterium.

6. Filiżanka herbaty

Kilka różnych rodzajów herbat ziołowych mogą pomóc w zwalczeniu biegunki

Rumiankowa herbata

Rumianek ma właściwości przeciwskurczowe, które przyczyniają się do zmniejszenia skurczów brzucha i bólu wskutek biegunkowej infekcji.

Jeżynowa herbata

Jeżyny lub suszone liście tej rośliny są użyteczne w zmniejszaniu zapalenia jelit, gdy zawierają wysokie stężenie taniny. Podczas epizodu biegunki picie herbaty kilka razy dziennie pomaga nawilżyć i zmniejszyć objawy biegunki.

PODZIEL SIĘ tym ze swoimi przyjaciółmi i rodziną

Źródło i fotografie: shareably.net
Biegunka? 6 domowych środków zaradczych do szybkiego zastosowania
Ocena: 3.4 | Głosów: 7