, ,

LOL Love PŁACZ ZŁY WYGRYW

Ból gardła? Dowiedz się jak go zwalczyć

Ból gardła jest spowodowany przez infekcje wirusowe i bakteryjne, układ immunologiczny zwalcza zakażenia błon śluzowych w gardle, zaczynają puchnąć i dochodzi do stanu zapalnego. O ile ból gardła nie jest ciężki, nie ma powodu by biec do lekarza. Istnieje wiele sposobów, aby zagoić bolące gardło w domu nie wydając mnóstwo pieniędzy. Spróbuj tych naturalnych środków zaradczych na obolałe gardło:

Miód

Miód miesza się z herbatą, ciepłą wodą, octem jabłkowym, a nawet można zastosować łyżkę czystego miodu. Naukowcy odkryli, że miód jest tak samo skuteczny jak leki zmniejszające kaszel. Miód ma również właściwości przeciwbakteryjne, które pomogą gardłu goić się szybciej.

Korzeń lukrecji

Badania wykazały, że korzeń lukrecji może pomóc złagodzić ból gardła i zmniejszyć kaszel. Można znaleźć herbatkę z korzenia lukrecji, lub połączyć mielony korzeń lukrecji z ciepłą wodą. Zaparz go przez 5 minut, następnie musisz przecedzić mieszaninę i ostudzić. Gdy ostygnie do temperatury pokojowej, płukać gardło 1-2 minuty.

Pianka Marshmallow

Od średniowiecza sok z korzenia prawoślazu był wykorzystany w leczeniu bólu gardła. Herbatka z korzenia prawoślazu, pastylki do ssania zawierające korzeń prawoślazu, a nawet po prostu pianka (marshmallows) mogą być skuteczne w leczeniu bólu gardła. To dlatego, że roślina prawoślazu zawiera substancję podobną do żelatyny, która pomaga pokryć gardło i łagodzi podrażnienie.

Herbata z miętą

Pijąc filiżankę herbaty miętowej 2-3 razy dziennie złagodzimy ból gardła. Herbata ta jest bogata w przeciwutleniacze, które pomagają zwalczać infekcję poprzez atak wolnych rodników w krwiobiegu. Mięta zawiera związki przeciwzapalne oraz naturalny efekt paraliżujący, które mogą pomóc łagodzić bóle gardła.

Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy jest znany z zabijania bakterii. Ponieważ większość bóli gardła jest spowodowanych przez infekcje wirusowe i bakteryjne. Wystarczy wymieszać łyżkę octu na filiżankę ciepłej wody, dodać łyżkę miodu (słodycz obniży kwaśny smak octu) i masz swój własny środek na grypę.

Płukanie gardła słoną wodą

Płukania gardła słoną wodą pomoże zabić bakterie, które narastają w gardle. Użyj około ½ łyżeczki soli z szklaną ciepłej wody, raz na 3-4 godziny.

Kozieradka

Picie herbaty lub jedzenia kozieradki nasion kozieradki może pomóc złagodzić ból gardła. Kozieradka ma działanie przeciwzapalne, które złagodzi ból i zmniejszy obrzęk. Kozieradka ma również właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne, które mogą pomóc zabić infekcję.

PODZIEL SIĘ tym ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.

Żródło i fotografie: shareably.net
Ból gardła? Dowiedz się jak go zwalczyć
Ocena: 5 | Głosów: 1