,

LOL Love PŁACZ ZŁY WYGRYW WTF!?

Co się dzieje z nerkami, płucami i ciałem podczas regularnego picia napojów dietetycznych

Chociaż napoje dietetyczne są reklamowane jako zdrowa alternatywa, ich regularnie spożywanie nie jest tak zdrowe jakby się mogło wydawać. Badaczka z Purdue zauważa, że ​​ludzie powinni unikać napojów dietetycznych i nie spożywać ich regularnie. Susan E. Swithers, Ph.D., profesor nauk psychologicznych i behawioralny neurolog z Purdue podkreślili również niebezpieczeństwa sztucznych słodzików, w tym substancje słodzące.

W badaniu Swithers napisała:

Jest duża presja ze strony sektora zdrowia publicznego w celu znalezienia rozwiązań na rzecz przeciwdziałania powstawaniu otyłości i przewlekłych chorób, a tam jest dużo pieniędzy dla przemysłu spożywczego, gdyż rozwija i promuje te produkty.
Napoje stają się kwestią polityczną, szefowie rządów i politycy poszukują regulacji i opodatkowania w celu ograniczenia ich dostępności i zużycia, ale większość z tych środków wyklucza  bezalkoholowe napoje dietetyczne, ponieważ są one postrzegane jako zdrowe.

Przyjrzeliśmy się, dlaczego napoje dietetyczne są tak samo niezdrowe jak normalne napoje, a niektóre wyniki były naprawdę szokujące!

Depresja

Według ostatnich badań, nadmierne spożywanie napojów dietetycznych może zwiększyć zapadalność na depresję o 30 procent. Ludzie, którzy piją cztery lub więcej puszek napojów dietetycznych mieli większe szanse na depresję niż pijące zwykłe napoje gazowane. Z drugiej strony, picie kawy wydawało się zrównoważyć niektóre szkody, ale nie wszystkie.

Uszkodzenie nerek

Wydaje się, że napoje dietetyczne gą naprawdę zaszkodzić nerkom. W badaniu przez ponad 20 lat, były przypadki o 30 procent większej operacji wycięcia nerek osobom często pijącym napoje dietetyczne.

Cukrzyca typu 2 i zespołu metabolicznego

Czasopismo naukowe Diabetes Care odkrywa, że codzienne picie napojów dietetycznych może zwiększyć szanse na zespół metaboliczny. Badanie również stwierdziło o 67 procent zwiększone ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2, dla tych, którzy piją napoje dietetyczne codziennie.

Choroby układu krążenia i zagrożone płuca

Okazuje się, że napoje dietetyczne mogą poważnie wpływać na układ sercowo-naczyniowy. University of Miami z badaczami z Columbia University zbadało 200 dorosłych osób przez ponad 10 lat i okazało się, że osoby pijące napoje dietetyczne były bardziej narażone na udar mózgu lub zawał serca, a także cierpią z powodu chorób sercowo-naczyniowych.

Napoje dietetyczne także zwiększają ryzyko wystąpienia astmy i POChP objawy. Zależność „dawka-odpowiedź” oznacza, że ​​im więcej spożywasz napojów dietetycznych, tym więcej szkód w organizmie możesz ponieść!

Uszkodzenie systemu obrony antyoksydacyjnej mózgu


Aspartam jest częstym sztucznym słodzikiem w dietetycznych napojach gazowanych. Długotrwałe spożywanie tego słodzika prowadzi do zachwiania równowagi w statusie przeciwutleniacz / proutleniacz w mózgu, które wiąże się z systemem zależnym od glutationu.

PODZIEL SIĘ tym ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.

Żródło i fotografie: shareably.net
Co się dzieje z nerkami, płucami i ciałem podczas regularnego picia napojów dietetycznych
Ocena: 5 | Głosów: 1