,

LOL Love PŁACZ ZŁY WYGRYW WTF!?

Dlaczego nie należy wstrzymywać bąków? Zadbaj o swoje zdrowie

Gazy to nieprzyjemny problem dotykający każdego z nas, z którym czasem trudno sobie radzić. Jesteśmy zwykle zakłopotani, gdy zdarzy nam się wypuścić co nieco. Wówczas nastaje niezręczna cisza i każdy z oskarżą wzrokiem inną osobę.

Gazy nie powinny to być dla nas niezręcznym problemem, ponieważ to normalne funkcjonowanie organizmu. Jeśli twoje zdrowie jest dla ciebie ważne, powinieneś wiedzieć o o nich odrobinę więcej.

System wcześniejszego ostrzegania

Nie można tego powstrzymać. Nie powinien być to powodu do wstydu, gdyż gazy mogą wiele powiedzieć o stanie Twojego zdrowia. Dzięki nim, można nawet znaleźć przyczynę choroby. Nieprzyjemne zapachy, zbyt częste gazy i niewyjaśnione bóle mogą wskazywać na poważne choroby. W przypadku wystąpienia takich objawów od razu należy udać się do lekarza, aby wykluczyć poważne choroby.

Wzdęcia

Gazy regulują to, co właśnie znajduje się w Twoich jelitach. Nie wstrzymuj ich, ponieważ to one wspomagają ułożenie jedzenia w brzuchu. Mogą także zmniejszy się obwód w pasie.

Zapach jest zdrowy

Tak, dobrze widzicie. Wasze gazy są zdrowe. Badania wykazały, że w własnych bąkach są substancje, które pomagają chronić nas od innych chorób. Siarkowodór, który ma nieprzyjemny zapach zgniłych jaj, w wysokich dawkach jest szkodliwy, natomiast w małych chroni nasze komórki oraz zapobiega udarom mózgu i zawałom.

Dieta pod kontrolą

Dzięki gazą dowiesz się, czego brakuje w Twojej diecie. Pokarmy produkują mianowicie różne gazy. Jeśli masz ich zbyt mało, to może brakować Ci błonnika. Jeżeli spożywasz zbyt dużo czerwonego mięsa towarzyszyć im będzie nieprzyjemny zapach, pokazujący wyraźnie, że powinieneś trochę zmniejszyć jego spożycie.

Nastrój

Szczupli ludzie częściej puszczają gazy i według  badań są szczęśliwsi. To dlatego, że osoby, które mają zdrową dietę, mają więcej błonnika, który znajduje się w warzywach oraz owcach, a to przekłada się na stymulacje układu trawiennego.

Jelito grube

Gdy będziesz wstrzymywać gazy, jest to nie zalecane dla Twojego jelita grubego. Może to pogorszyć funkcjonowanie jelit i a to objawi się  bolesnymi skurczami.

Dyskomfort

Powiedzmy sobie jasno nie ma co się męczyć. Stale napięty brzuch i wstrzymywanie wzdęć nie są dobre dla Twojego organizmu i sprawiają, że czujesz się źle.

PODZIEL SIĘ tym ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.

Źródło i fotografie: lifebuzz.com
Dlaczego nie należy wstrzymywać bąków? Zadbaj o swoje zdrowie
Ocena: 3.6 | Głosów: 7