,

LOL Love PŁACZ ZŁY WYGRYW WTF!?

Dzięki temu prostemu trickowi twoje pranie będzie świeże białe i pachnące

Wielu z Nas zapewne zdaję sobie sprawę, że chemia nie jest zdrowa, ale jak tego uniknąć? Ciężko znaleźć jedzenie bez chemii, a co tu mówić o naturalnych środkach do prania – to jak szukanie igły w stogu siana.

Jednak wystarczy jeden wspólny składnik podczas każdego prania, aby zaoszczędzić sporo wysiłku i pieniędzy. Dzięki niemu pranie będzie olśniewało czystą bielą i świeżym zapachem!

Wlej do pralki około 125 ml octu. Dzięki temu kolory będą żywe przez dłuższy czas, a zmechacony materiał będzie oddzielał się od ubrań.

Dodaj trochę octu zamiast płynu do płukania tkanin. Ocet ma podobny efekt, ale jest dużo lżejszy oraz jest bardziej przyjazny dla środowiska.

Dzięki octowi łatwo usuniesz plamy z białych ubrań. To sprawdzony sposób każdej babci!

Czasami proszek pozostawia na odzieży ślady. Osoby, z wrażliwą skórą, pewnie wiedzą już do jakiego stopnia może uczulić proszek, który nie zostanie dobrze wypłukany z naszych ubrań. Dodaj 125ml octu do swojego cyklu prania a rozwiążesz ten problem!

Nawet jeśli brzmi to szokująco, jest to prawda – ciecz o silnym zapachu pomaga zneutralizować nieprzyjemne zapachy np. dym papierosowy.

Wyjątkowo trudne plamy też można usunąć za pomocą octu. Trzeba zamoczyć brudne ubranie w ciepłej wodzie z dodatkiem octu i pozostawić na noc, a następnie wyprać je tak jak zwykle.

Właściciele zwierząt wiedzą jak ciężko jest pozbyć się sierści z niektórych tkanin. I w tym przypadku, ocet może pomóc w trakcie prania!

Jeśli pierzesz ręcznie, dolej do miski około 60ml octu a ubrania niech moczą się co pół godziny. Tym sposobem wyczyścisz najbardziej delikatne rzeczy.

Na koniec, trzeba też wspomnieć, że ocet pomoże utrzymać Twoją pralkę w czystości – bez użycia jakichkolwiek chemii !


PODZIEL SIĘ tym ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.

Źródło i fotografie: genialetricks.de
Dzięki temu prostemu trickowi twoje pranie będzie świeże białe i pachnące
Ocena: 3.7 | Głosów: 15