, ,

LOL Love PŁACZ ZŁY WYGRYW WTF!?

Graham to super człowiek, który przetrwa każdy wypadek samochodowy

Przedstawiamy Grahama. Wygląda trochę dziwne, ale został wyrzeźbiony, w celu pokazania wyglądu ludzi, którzy byli zaprojektowani tak by przeżyć wypadek samochodowy. Mimo, że jego wygląd jest odmienny , zapewniam Cię, że jest człowiekiem.

Graham został stworzony przez Transport Accident Commission, aby uzmysłowić , jak ogromnie narażone są nasze ciała, gdy uczestniczą w wypadku drogowym. Wynikiem projektu nie jest ładny widok, ale z nastawia nas  do myślenia. Graham nie ma szyi ponieważ podczas wypadku bardzo łatwo o jej uszkodzenie. Super człowiek  posiada też płaską, mięsistą twarz, aby chronić uszy i nos. Pewnie dziwią Was te dodatkowe sutki?  Powstały w celu ochrony żeber jako naturalne poduszki powietrzne.

Wygląda tak, ponieważ jego ciało zostało zmodyfikowane w sposób, który pozwoli mu przeżyć wypadek samochodowy.

Graham został stworzony jako element nowej australijskiej kampanii na rzecz bezpieczeństwa drogowego (TAC).

Został zaprojektowany przez rzeźbiarkę Patricię Piccinini, czołowego chirurga urazowego oraz inżyniera bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Ma zwiększoną ilość sutków, które powstały aby działać jako naturalny zestaw poduszek powietrznych.

Mózg Grahama jest taki sam, ale jego czaszka jest powiększona i posiada więcej więzadeł, które chronią mózg podczas kolizji.

Nasz mózg jest jedną z najbardziej wrażliwych części ciała. Płyn mózgowo-rdzeniowy działa jak mechanizm bezpieczeństwa, który chroni ten wrażliwy organ przed uderzeniami i wstrząsami.

Twarz Grahama to dość płaska powierzchnia ze sporą ilością tkanki tłuszczowej, stworzonej  w celu pochłaniania energii uderzenia.

Nasze twarze są mieszanką kości, mięśni i chrząstek. Osoby ranne w wypadkach samochodowych mają złamany nos, co niszczy nie tylko kości, ale także układ zatok i część tylnych kości policzkowych. Dlatego, Graham ma płaską twarz, zmniejszony nos, ,uszy są chronione przez strukturę większej czaszki i szyi.

Graham został zaprojektowany niczym poduszka powietrzna. Jej rolę tworzy nie tylko spora ilość tłuszczu ale również żebra otoczone specjalnymi „workami”, które wykonują podobną pracę jak wspomniane poduszki.

Czaszka Grahama jest dużo większa – wygląda prawie jak hełm. Wszystko w wyniku wbudowania stref zgniotu, które pochłaniają energię przy uderzeniu.

Czaszka pochłania znaczną część siły przy uderzeniu.U Grahama została skonstruowana  tak, aby zatrzymać siłę uderzenia w taki sposób jak robi to kask.

Kolana Grahama mogą ruszać się we wszystkich kierunkach, dlatego są mniej narażone na urazy.

Gdy pieszy zostaje uderzony przez auto to prawie zawsze na początku dochodzi do uszkodzenia kolan. Wszystko ze powodu, że kolana są przystosowane do ruchu w jednym kierunku. U Grahama, w zależności od uderzenia, ścięgna mogą ciągnąć się, skręcać i rozszerzać daleko poza ich zamierzony promień.

Szyja Grahama ma wzmocnioną strukturę – podobną do podpory, która chroni głowę przed urazami, gdy dojdzie do nagłego ruchu.

Szyja nie posiada wystarczającej ilości siły, aby utrzymać głowę w trakcie wstrząsu podczas wypadku. Mówiąc inaczej, szyja jest narażona na większe siły niż jej struktura jest w stanie znieść. Dodatkowo przez szyje biegnie rdzeń kręgowy rdzeń kręgowy. Jego uszkodzenie może spowodować ciężkie obrażenia, takie jak porażenie lub tetraplegię.

Graham ma grubszą i twardszą skórę, która stanowi naturalną tarczę i redukuje otarcia.

Uderzenie pieszego to głównie tępa siła,ale jeśli nasze ciała uderzą o drogę lub trafią na potłuczone szkło, to mogą wystąpić skaleczenia i otarcia.Nasza skóra jest na nie wrażliwa, a twarde powierzchnie nie pomagają podczas upadku. To niezmiernie istotne dla motocyklistów i rowerzystów, którzy mają minimalną ochronę między sobą a drogą.

Mocne, przypominające kopyta nogi z dodatkowym stawem pozwalają mu szybko wyskoczyć z drogi.

Wypadki z pieszymi mają wiele zmiennych, które wpływają na urazu poniesione podczas zdarzenia – wielkość pojazdu, jego wysokość, prędkość z którą pieszy zostaje uderzony czy kąt uderzenia. Jest wiele sytuacji, w których to właśnie nogi są bardzo mocno uszkodzone. W rzeczywistości, urazy nóg, stóp i kostek mogą powodować długo utrzymujące się niedogodności, ponieważ są nam potrzebne podczas codziennego ruchu. Sam piszczel jest pokryty jedynie cienką warstwą skóry dlatego jest najmniej chronioną kością w ciele człowieka.

Graham pozostanie tylko teorią, ale już sam jego widok przypomina o tym, że lepiej jest zwolnić, zapiąć pasy i faktycznie zachować szczególną ostrożność.

PODZIEL SIĘ tym ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.

Źródło i fotografie: shareably.net
Graham to super człowiek, który przetrwa każdy wypadek samochodowy
Ocena: 5 | Głosów: 2