, ,

LOL Love PŁACZ ZŁY WYGRYW WTF!?

Jak odróżnić oryginalne perfumy od podróbek? Zobacz 9 przydatnych sposobów

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że natkniesz się na podrabiane perfumy kupując je przez internet lub poza perfumerią. Jednak do perfumerii również docierają podróbki z czego wiele osób nie zdaje sobie sprawy.

Przeróżne metody nie tylko sprawiają, że zostajesz oszukany, ale mogą również zaszkodzić zdrowiu. Jadnak mamy kilka sposobów, które mogą pomóc odróżnić oryginał od wyrafinowanej podróbki.

Opakowanie

Oryginalne perfumy zazwyczaj zapakowane są w celofan, który jest gruby i idealnie przylega do pudełka. Niewłaściwie owinięta folia może świadczyć o tym, że perfumy są podróbką.

Klejenie i szwy

W przypadku nieoryginalnych perfum, opakowanie jest uszczelnione w nieestetyczny sposób. Spoina często jest duża i widać na niej nadmiar kleju. Prawdziwe perfumy będą mieć zawsze idealnie opakowane.

Pudełko

Opakowanie oryginalnych perfum wykonane jest z wysokiej jakości tektury i chroni butelkę przed uszkodzeniami. Wewnątrz pudełka znajdują się specjalne konstrukcje utrzymująca flakonik na miejscu.

Etykieta i oznakowanie

Strzałka wskazująca na prawo powinna być ciemniejsza niż ta, która wskazuje w lewo. Pamiętaj aby sprawdzić także stronę internetową producenta.

Design

Pamiętaj aby sprawdzić projekt flakonu!

Kolor perfum

Oryginalne marki nie używają zbyt dużej ilości barwników, dlatego też zazwyczaj kolory perfum są stonowane. Jaskrawe kolory mogą świadczyć o chemikaliach dodawanych do podróbek

Zakrętka

Zakrętka powinna być idealnie symetryczna, jedynym odstępem może być że producent przewidział inny projekt.

Numer seryjny

Numer seryjny powinien być na dnie butelki, ale nie do niej przyklejony. Numer seryjny na butelce powinien być taki sam jak na pudełku. Na pudełka powinien być nadrukowany lub wybity.

Butelka

Oryginalne perfumy będą miały wysokiej jakości butelkę. Szkło jest gładkie i cienkie. Podróbka zwykle będzie gorzej wyprofilowana i znacznie gorszej jakości.

PODZIEL SIĘ tym ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.

Źródło i fotografie: brightside.me
Jak odróżnić oryginalne perfumy od podróbek? Zobacz 9 przydatnych sposobów
Ocena: 3.8 | Głosów: 12