,

LOL Love PŁACZ ZŁY WYGRYW WTF!?

Jak otworzyć wino bez korkociągu?

Właśnie przyszli goście i przynieśli wspaniałe wino? Chciałabyś je otworzyć (bo tak wypada) ale nie masz korkociągu, albo nie możesz go znaleźć? Ups! Głowisz się i zastanawiasz, co by tu zrobić…. Ale spokojnie, od tego jesteśmy my! W zależności od tego, co możesz znaleźć w swoim domu, możesz otworzyć wino na kilka sposobów. Oto kilka propozycji.

Weź butelkę wina w bezpiecznie miejsce, aby w razie ‚niepowodzenia’ nie wylało się na dywan czy wykładzinę. Najlepiej do kuchni lub na patio – gdzieś, gdzie są płytki lub inny materiał, który się nie poplami w razie wypadku.

1. ŚRUBOKRĘT

Wkręć w korek śrubokręt, najlepiej długi, dobrze zakręcony. Wkręcaj go tak, jakbyś wkręcał korkociąg. Nie dokręcaj do końca. Złap mocno za rączkę i ciągnij, tak samo jak korkociąg. Zadziała!

2. WIESZAK NA UBRANIA

Jeśli nie masz śrubokrętu weź wieszak na ubrania wykonany z cienkiego drutu i rozwiń go i wyprostuj. Wytnij środkową dolną cześć wieszaka, tę prostą idącą od jednego rogu trójkąta do drugiego. Może i zniszczysz wieszak, ale warto, zrobisz z niego własny korkociąg. Owiń jeden koniec drutu o ostrze śrubokręta, w taki sposób, aby powstała spirala. Możesz pomóc sobie szczypcami, aby dobrze owinąć drucik. Nie musi to być przecież dzieło sztuki, więc zakręć tak, jak potrafisz. Wkręć tak owinięty śrubokręt w korek. Pociągnij za rączkę śrubokrętu i wyciąg go razem z korkiem.

3. ŁYŻKA LUB WIDELEC

Możesz też dostać się do wina za pomocą łyżki lub widelca. Poproś kogoś, aby potrzymał i butelkę. Musi ona być unieruchomiona. Otwieraj wino w miejscu, gdzie nie ma dywanów i innych materiałów, które mogą się łatwo poplamić. Ustaw łyżkę pionowo nad szyjką butelki, trzonkiem do dołu. Owiń ją ręcznikiem i pchaj mocno wpychając korek do środka. Druga osoba w tym czasie powinna trzymać mocno butelkę. Najlepiej postawić ją na ziemi i wtedy trzymać.

4. INNE MOŻLIWOŚCI

Znajdź jakiś przedmiot, na tyle solidny, długi i cienki,aby zmieścił się w szyjkę od butelki i sprawdził się w roli otwieracza. Może to być pilnik (ale nie pilniczek do paznokci, raczej pilniki do piłowania metalu, drewna czy tworzyw sztucznych), a nawet solidny marker. Owiń szyjkę butelki ręcznikami papierowymi, lub starym ręcznikiem, takim, którego nie będzie Ci żal, gdy się poplami. Dostosuj się również do informacji zawartych w kroku pierwszym – unikaj otwierania wina w miejscach, w których znajduje się dywan, lub wykładzina. Ustaw przedmiot, który wybrałeś pionowo nad szyjką butelki. Poproś kogoś, aby potrzymał Ci butelkę. Musi ona być unieruchomiona. Za pomocą młotka wbijaj wybrany przedmiot w butelkę, aby wepchnął korek do środka. Bądź ostrożny, aby nie uderzyć drugiej osoby młotkiem w ręce, lub żeby nie rozbić butelki.

PODZIEL SIĘ tym ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.

Jak otworzyć wino bez korkociągu?
Ocena: 2.2 | Głosów: 9