,

LOL Love PŁACZ ZŁY WYGRYW WTF!?

Kupiła bezdomnemu posiłek. Dał jej kartkę, która zmieniła jej życie

Któregoś dnia Casey, studiująca młoda mama, zauważyła bezdomnego mężczyznę, zbierał on drobne monety na ulicy. Po chwili ponownie spotkała go w barze, do którego właśnie weszła.

Bezdomny nerwowo przeliczał swoje drobniaki, trzęsły mu się ręce, co chwilę mylił się i zaczynał liczenie od początku. Kiedy Casey do niego podeszła, nie bardzo chciał z nią rozmawiać. Wyglądał, na przestraszonego, że ktoś chce go przegonić. Casey jednak poprosiła go, aby razem z nią usiadł przy stoliku. Było jej żal tego przestraszonego, głodnego człowieka. Chciała, aby zjadł ciepły posiłek i porozmawiał z kimś, kto nie będzie patrzył na niego, jak na wyrzutka.

Bezdomny opowiedział jej historie sowiego życia. O tym, jak jego mama umarła na raka, o ojcu, którego nigdy nie poznał, o młodości, kiedy to narkotyki uczyniły z niego człowieka, którego znienawidził. O tym, jak źli są dla niego ludzie, jak go wyzywają, biją i plują na niego, za samo to że jest, stoi obok i stara się nie zwracać na siebie uwagi. O tym, że marzeniem jest być kimś, za kogo jego matce nie byłoby wstyd…

Rozmowa trwała kilkadziesiąt minut. W końcu Casey spostrzegła, że jest już bardzo spóźniona na zajęcia na uczelni. Szybko się zebrała, ale bezdomny zatrzymał ją w drzwiach i dał jej wydarty kawałek rachunku, z krótką notatką. Przeprosił za brzydkie pismo, uśmiechnął się do niej i wyszedł…

Gdy Casey przeczytała karteczkę, zamurowało ją.

„Chciałem dzisiaj się zabić. Z twojego powodu już nie chcę. Dziękuję Ci, piękna osobo”.

To niesamowite, że los zetknął akurat tych ludzi w tym samym miejscu i czasie, aby zapobiec tragedii. Casey zrozumiała, jak wielkie znaczenie mają drobne gesty. Kupiła głodnemu posiłek i porozmawiała z nim. Nie sądziła, że dzięki temu uratuje jego życie. Zapamięta to spotkanie do końca życia.

PODZIEL SIĘ tym ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.

Źródło i fotografie: shareably.net
Kupiła bezdomnemu posiłek. Dał jej kartkę, która zmieniła jej życie
Ocena: 4.4 | Głosów: 36