, ,

LOL Love PŁACZ ZŁY WYGRYW WTF!?

Musztarda, sprawdź jej nietypowe zastosowania. Wykorzystasz ją nie tylko w kuchni

Myśląc o musztardzie, ludzie od razu mają skojarzenia z jedzeniem. Jednak można z nią zrobić o wiele więcej i nie tylko wykorzystać kulinarnie.

Zdziwisz się do czego można jej użyć, ale warto sprawdzić, bo to, co wydaje nam się absurdalne, idealnie rozwiązuje pewne problemy, z którymi walczymy od jakiegoś czasu.

Uczucie rozluźnienia mięśni

Łapią Cię skurcze albo czujesz ból mięśni? Musztarda pomoże rozwiązać ten problem. Jeśli dotyczy większych grup mięśniowych, takich jak plecy lub nogi, musisz skorzystać z wanny, aby móc spokojnie rozprowadzić miksturę. Zmieszaj dwie łyżki musztardy z dwoma łyżkami soli Epsom i dodaj do kąpieli. Dla mniejszych miejsc, możesz stworzyć coś na zasadzie maści przeciwbólowej. Wymieszaj musztardę z odrobiną mąki. Musi powstać coś o konsystencja kremu. Posmaruj problematyczne miejsce, zawiń bandażem i po około 20-30 minutach powinieneś poczuć ulgę.

Dobrze też mieć musztardę ze sobą podczas wycieczek. Gdy tylko poczujesz, że zaczyna łapać Cię skurcz, szybko posmaruj nogę, a ból szybko minie.

Skóra

Musztarda jest bardzo dobrym składnikiem maseczek. Zawarta bowiem witamina E, przeciwutleniacze i substancje przeciwzapalne pobudzające skórę. Rozprowadź cienką jej warstwę na twarzy i pozostaw na jakieś 15 minut. Następnie zmyj ciepłą wodą. Jeżeli będziesz stosować regularnie zauważysz szybko poprawę.

Jako odżywka do włosów

Po użyciu odżywki do włosów, weź trochę musztardy i wmasuj ją we włosy. Dobrze byłoby, gdybyś zostawiła ją jak najdłużej, najlepiej do ośmiu godzin. Jeśli zostawisz ją na noc, pamiętaj o czepku aby nie wysmarować nią pościeli. Rano spłucz ją. Włosy będą bardziej miękkie niż przed zabiegiem.

Ból gardła

Aby ukoić ból gardła można skorzystać z tego przepisu. Wymieszaj łyżkę nasion gorczycy i polówkę cytryny, łyżkę soli, łyżkę miodu, gotuj to w 300 ml wody. Po ostygnięciu, pij go 2-3 razy dziennie. Jeśli ból gardła nie przejdzie po trzech dniach, zalecana jest wizyta u lekarza w celu wykluczenia innych chorób.

Brzydki zapach

Wazon po kwiatach nie ładnie pachnie? Prosty sposób, który pomoże Ci rozwiązać problem. Odrobinę proszku musztardowego wymieszaj z ciepłą wodą i wlej do wazonu. Dokładnie rozmieszaj. Wypłucz brzydki zapach powinien zniknąć. Możesz zastosować go  także, jeśli chodzi o garnki i patelnie.

Aby złagodzić przeziębienie

Wcieraj musztardę w pierś, a następnie przyłóż wilgotną ściereczkę. Metoda ta powinna złagodzić objawy.

Drobne poparzenia skórne

Jeśli poparzyłaś się np. od gorącego garnka, od razu włóż poparzone miejsce pod zimną wodę,następnie natrzyj miejsce musztardą. Nie tylko nie powinny pojawić się pęcherze, ale złagodzi to ból. Izotiocyjanian allilu stymuluje gojenie się ran i zmniejsza uszkodzenia skóry.

PODZIEL SIĘ tym ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.

Źródło i fotografie: brightside.me
Musztarda, sprawdź jej nietypowe zastosowania. Wykorzystasz ją nie tylko w kuchni
Ocena: 2.8 | Głosów: 4