, ,

LOL Love WYGRYW

Od 22 lat wierny bocian wzbudza podziw ludzi na całym świecie, dlaczego?

Zobaczcie filmik o najsłynniejszej parze w Chorwacji!

Każdego roku 25 marca w chorwackiej wiosce ma miejsce niezwykłe wydarzenie. Mieszkańcy wioski wyczekują pewnego bociana, który każdego roku o tej samej porze powraca do swej rannej partnerki. Historia ta ma początek w 1993 roku.

W 1993 Stjepana Vokica dyrektor szkoły w Brodska Varos natrafił wówczas samicę bocian postrzeloną przez myśliwych. Postanowił wyleczyć ja oraz przygarnąć pod swój dach. W wyniku postrzału ptak nie mógł odlatywać do cieplejszych krajów i całą zimę spędzał na Chorwacji. Opiekun nazwał ją Melena i troszczył się o nią najlepiej, jak potrafił.

Po pewnym czasie bocian o imieniu Klepetan zakochał się w Melenie. Od tego czasu każdej wiosny wracał z ciepłych krajów do gniazda, w którym przebywała jego partnerka. Przylatywał zwykle miedzy 24 a 25 marca. Pewnego roku Stjepan spostrzegł, na dachu szkoły wylądował bocian. Myślał, że to Klepetan, zdziwiło go to gdyż bocian zazwyczaj był punktualny, a teraz przyleciał o 12 dni wcześniej.

Okazało się, że to inny bocian chce odebrać Klepetanowi partnerkę. Jednak Malena przegoniła intruza z gniazda i wiernie czekała na swojego Kleptana. Gdy bocian nie pojawił się 25 marca, opiekun pomyślał że bocian zginął w drodze lub za stary, by przelecieć aż 12.000 kilometrów. Gdy mieszkańcy wioski stracili nadzieję, Kleptan pojawił się na horyzoncie. Miał dziesięciodniowe opóźnienie, ale był cały i zdrowy. Opiekun powitał bociana wiadrem przepysznych ryb, które połkną w jednej chwili.

Chociaż bociany znane są z tego iż trzymają się razem przez długie lata, to jednak 15 letni związek Kleptana i Meleny robi wrażenie. Razem wydali na świat ponad 40 piskląt! Trzymamy kciuki aby na tym się nie skończyło.

PODZIEL SIĘ tym ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.

Źródło i fotografie: ptasiawyspa.hpu.pl
Od 22 lat wierny bocian wzbudza podziw ludzi na całym świecie, dlaczego?
Ocena: 5 | Głosów: 4