, ,

LOL Love PŁACZ ZŁY WYGRYW WTF!?

Oto 8 naturalnych środków do walki z bolesnymi zaparciami

Zaparcie jest definiowane jako 3 lub mniej wypróżnienia w tygodniu, a wszyscy wiemy jaki dyskomfort może powodować.

Oprócz uciekania się do środków przeczyszczających i innych szkodliwych rozwiązań, istnieje wiele innych opcji, które można wypróbować w zaciszu własnego domu.

Przed wybraniem się do apteki, warto spróbować:

1. Suszone śliwki

Śliwki są nie tylko bogate w błonnik, ale także w naturalny cukier zwany sorbitol. Podczas regularnego spożywania suszonych śliwek, błonnik i sorbitol sprzyjają naturalnym i miękki stolcom. Możesz także pić sok z suszonych śliwek lub jeść na początek 2-3 śliwki. Strzeż się jednak, zjedzenie ich zbyt dużo może również powodować wzdęcia, gazy i biegunkę.

2. Oleje

Tak jak używamy oleju do smarowania silników albo skrzypiące drzwi, niektóre zdrowe oleje i tłuszcze są bardzo skuteczne w zapewnianiu, że nasze systemy trawienne działają tak, jak powinny. Upewnij się, jesz wystarczająco dużo orzechów i awokado.

Aby zapobiec zaparciom spożywaj jedną łyżkę oliwy z oliwek zmieszany z sokiem z cytryny (do smaku) codziennie rano na czczo.

3. Kawa i inne produkty z kofeiną

Większość z nas nie może funkcjonować bez naszej ulubionej filiżanki kawy. Okazuje się, że systemy trawienne również korzystają z dobrych właściwości kawy, jak również niektórych herbat.

Kofeina rzeczywiście działa w celu stymulowania systemów trawiennych i zapewnia ruch w naszych jelitach. Kawa może nawet przyczynić się do poprawy zdrowia naszych bakterii jelitowych.

Kofeina ma działanie moczopędne i zbyt wiele filiżanek może spowodować odwodnienie, jak i niepożądanych efektów ubocznych, takich jak niepokój i bezsenność.

Trzymaj się jednej lub dwóch filiżanek dziennie dla najlepszych rezultatów.

4. Zachowanie nawodnienia

Być może słyszeliście, że należy pić 8 szklanek wody dziennie, aby zapobiec odwodnieniu. Jednym z głównych powodów jest właśnie uniknięcie zaparć. Nadmiar wody jest uwalniany poprzez nasze nerki, po prostu za każdym razem musimy oddawać mocz. Jeśli jesteśmy odwodnieni woda jest wchłaniana przez nas organizm, stolce są twardsze i trudniejsze do wypróżnienia.

Jednym z najlepszych sposobów, aby zapobiegać zaparciom jest picie 2 litrów wody dziennie.

Woda gazowana lub lekko gazowana pomaga w walce z zaparciami.

5. Filiżanka herbaty ziołowej – Dmuchawiec

Mlecze to nie tylko chwasty, są całkiem użyteczne. Liście z ich roślin działają jako środek przeczyszczający.

Zbierz liście mniszka lekarskiego i pozwól im wyschnąć. Zgnieć liście po wyschnięciu. Stosować 1-2 łyżeczki wysuszonych liści mniszka i dodaj wrzącej wody. Zaparz przez 5-10 minut. Aby uzyskać najlepsze rezultaty pij herbatkę 2-3 razy dziennie.

6. Więcej się poruszaj

Siedzenie to zaraz po paleniu papierosów najbardziej niezdrowy nawyk. Nie tylko godziny siedzenia przy biurku przyczyniają się do różnych chorób, takich jak cukrzyca i choroby serca, ale brak ruchu może być również czynnikiem ryzyka dla zaparcia.

7. Zwiększone spożycie pokarmów bogatych probiotycznych

Niedawne badania wykazały, że probiotyki pomogły w leczeniu zaparć przez poprawę jakości stolca, a po drugie zwiększenie częstotliwości wypróżnień.

Pokarmy bogate naturalnie w probiotyki zawierają pożyteczne bakterie, które pomogą Ci poprawić istniejący brak równowagi w naszych jelitach.

Zacznij od jogurtu naturalnego, a następnie spróbuj innych pokarmów bogatych w probiotyki takich jak np. kapusta.

Spróbuj przez miesiąc aby zobaczyć, czy probiotyki pomagają Ci z zaparciami.

8. Jedz pokarmy bogate w Prebiotyki

Jak wiemy suplementy probiotyczne i pokarmy bogate w probiotyki pomagają poprawić równowagę bakterii w naszym układzie pokarmowym wprowadzając więcej dobrych bakterii.

Prebiotyki, z drugiej strony, są zupełnie różne. W skrócie, prebiotyki są doskonałym pokarmem dla dobrych bakterii w jelitach. Poprzez nadanie im odpowiedniej ilości prebiotyków można również pomóc im utrzymać swoją obecność w jelitach.

Zgodnie z badaniem Journal of Pediatrics w 2015 roku, zwiększenie prebiotyków w diecie pomaga o zwiększenie częstotliwości wypróżnień ogółem, a także czyni je bardziej miękkie, a więc łatwiejsze do przejścia.

Spożycie prebiotyków obejmują pokarmy takie jak czosnek, banany i cebula.

PODZIEL SIĘ tym ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.

Źródło i fotografie: shareably.net
Oto 8 naturalnych środków do walki z bolesnymi zaparciami
Ocena: 2.8 | Głosów: 6