, ,

LOL Love PŁACZ ZŁY WYGRYW WTF!?

Popsuty suwak? naprawisz go bardzo szybko

Masz na sobie swoją ulubioną bluzę i nagle dzieje się najgorsza rzecz… zamek błyskawiczny się psuje. NIE PANIKUJ! Nie musisz od razu oddawać jej do krawcowej w celu naprawy. Możesz samodzielnie rozwiązać większość problemów z zamkami w domu. Pokażemy Ci jak!

Zacięty zamek błyskawiczny

By naprawić zacięty zamek błyskawiczny, upewnij się, że nie ma w nim nitek. Jeśli nie ma, należy potrzeć ołówek na ząbkach, które są najbliżej zamka błyskawicznego. Grafit nasmaruje zamek błyskawiczny i pomoże go zsunąć. Możesz też przetrzeć go wacikiem zanurzonym w wazelinie lub oliwie z oliwek.

Zerwany ściągacz

Naprawa jest bardzo łatwa, jednak nie do końca estetyczna. Można użyć spinacza, klamerki, breloczka, pętli lub wstążki jako ściągacza suwakowego. Jeśli chcesz coś trochę ładniejszego, możesz kupić zamiennik w pasmanterii.

Suwak, który nie trzyma

Czasem starsze zamki tracą swoje właściwości pozostania na właściwym miejscu. Najlepszym sposobem jest przeciągnięcie pierścienia od kluczy przez zamek błyskawiczny, a następnie umieść pierścień nad guzikiem. Możesz też spróbować z gumką.

Jest to jednak tylko tymczasowe rozwiązanie. Jedynym trwałym rozwiązaniem tego problemu jest zastąpienie całego zamka.

Oddzielony zamek błyskawiczny

Po pierwsze, upewnij się, że nic nie jest zablokowane w zamku. Spróbuj przetrzeć ołówkiem, aby je wygładzić, dzięki czemu zamek błyskawiczny będzie łatwiej się poruszał.

Następnie spójrz na poszczególne zęby w zamku. Jeśli znajdziesz kilka, które wystają, można spróbować użyć szczypiec do ułożenia ich z powrotem na miejscu. A jeśli to nie uda, problem może być z suwakiem.

Zerwany suwak

Jeśli ostatnia sztuczka nie zadziała lub suwak całkowicie się zepsuł, będziesz musiał/a wymienić go za pomocą zestawu kupionego w pasmanterii. Są bardzo tanie i jest to bardzo łatwe do zrobienia. Można wyciąć stary suwak i nałożyć nowy na zamek błyskawiczny.

PODZIEL SIĘ tym ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.

Źródło i fotografie: shareably.net
Popsuty suwak? naprawisz go bardzo szybko
Ocena: 5 | Głosów: 1