, ,

LOL Love PŁACZ WYGRYW

Rzeźby z kwiatów na największej na świecie paradzie w Holandii

Co roku, w pierwszą niedzielę września, w miasteczku Zundert, gdzie urodził się malarz Vincent van Gogh, organizowana jest wielka Parada Kwiatów. Jest to najstarsza parada kwiatów w Holandii oraz największa parada dalii na świecie.

Ulicami miasteczka, przed tysięcami przybyłych z całej Europy widzów, przejeżdżają gigantyczne rzeźby, pokryte tysiącami kwiatów dalii. Instalacje przedstawiające zwierzęta, mistyczne stworzenia, czy też surrealistyczne twory, są wielkości okolicznych domów, a do zbudowania niektórych z nich użyto nawet pół miliona kwiatów!

Budową kwiatowych figur zajmują się amatorzy, zrzeszeni w klubach sąsiedzkich. Na wiosnę kluby sadza tysiące dalii w przeróżnych kolorach, aby potem móc użyć do dekoracji figur. Budowa figury trwa wiele miesięcy. Na początku powstaje szkic, potem konstrukcja, a na końcu odbywa się ozdabianie kwiatami. Na tą ostatnią czynność wykonawcy mają jedynie 2 dni – kwiat to przecież bardzo nietrwały materiał. Samo budowanie i ozdabianie figur odbywa się w tajemnicy, w wielkich namiotach. Bierze w tym udział niemal cała społeczność małego Zundert.

Zwycięzcą tegorocznej edycji festiwalu została figura zatytułowana „Niebezpieczny transport”. Przedstawia ogromnego pomarańczowego smoka i została wykonana przez zespół o nazwie Tiggelaar.

Zobaczcie sami te wykonane z kwiatów cuda.

PODZIEL SIĘ tym ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.

Źródło i fotografie: boredpanda.com
Rzeźby z kwiatów na największej na świecie paradzie w Holandii
Ocena: 5 | Głosów: 3