,

LOL Love PŁACZ ZŁY WYGRYW WTF!?

Spraw aby twoje ręczniki wyglądały jak nowe! Łatwo i tanio

Z czasem ręczniki przestają absorbować wodę i wydają przykry zapach, spowodowany jest faktem, że w ich włóknach zgromadził się niespłukany nadmiar płynu do płukania tkanin lub innych środków chemicznych zawartych w proszku do prania.

Ręczniki to jedne z najczęściej używanych przedmiotów w domu. Jest to przyczyna, dla której z postępem czasu ręczniki tracą zdolność absorbowania wody, a ponadto zaczynają wydawać niezbyt ładny zapach. Ale to właśnie przejmowanie wilgoci z naszych rąk czy ciała, jest ich głównym celem.

Z czasem jednak we włóknach gromadzi się brud i stają się one siedliskiem bakterii, które można usunąć wyłącznie poprzez pranie. Problem w tym, że nie potrafimy odpowiednio prać ręczniki tak, by pozostały miękkie i wyglądały jak nowe.

Z tego właśnie powodu zachęcamy Cię do przeczytania tego artykułu, z którego dowiesz się jak dokładnie prać ręczniki tak, aby były jak nowe.

Na czym więc polega sposób, który sprawi, że Twoje ręczniki będą jak nowe?

W większości przypadków przejmowanie nieprzyjemnego zapachu i podatność na szybkie brudzenie się jest spowodowana niedostatecznym ich czyszczeniem. Nie chodzi o to, żeby codziennie lub wiele razy w tygodniu prać ręczniki. Ale bardzo dobre rezultaty przynosi pranie ich co dwa tygodnie.

Inną przyczyną pojawiania się problemów z użytkowaniem ręczników jest stosowanie niewłaściwego proszku do prania lub płynu do płukania tkanin. Całkiem możliwe, że Twoje ręczniki po praniu zawierają niewidoczne gołym okiem pozostałości źle dobranych detergentów.

Żeby wspomniany problem się nie powtarzał, zastosuj porosty sposób, który wykorzystuje zastosowanie dwóch składników znajdujących się zazwyczaj w praktycznie każdej kuchni.

Mowa o sodzie oczyszczonej w połączeniu z octem, których zastosowanie w gospodarstwie domowym jest znane już od dziesięcioleci. Połączenie tych dwóch składników pozwala nam osiągnąć mocny, ale w pełni naturalny detergent, który znajduje swoje zastosowanie w usuwaniu plam, brudu, a także szorstkości.

Korzyści wynikające ze stosowania sody oczyszczonej

Soda oczyszczona jest produktem bardzo ekonomicznym, który ze względu na niesamowicie szeroką gamę zastosowań, a także jej użycie w dziedzinach takich jak takich jak gastronomia czy medycyna,i z reguły znajduje się w naszych kuchennych zapasach.

Jeśli chodzi o  sprzątanie i właściwości czyszczące, soda oczyszczona uznawana jest za jedną z najlepszych alternatyw dla agresywnych środków czyszczących dostępnych powszechnie na sklepowych półkach. Wśród właściwości sody oczyszczonej można wymienić właściwości wybielające, bakteriobójcze oraz czyszczące.

W połączeniu z innymi składnikami skutecznie likwiduje plamy, tłuszcz, a także inne trudne do usunięcia substancje, które czasem lądują na naszych ulubionych ubraniach. Skutecznie redukuje też przykre zapachy, co ma zasadnicze znaczenie, gdy chcemy przywrócić świetność naszym ręcznikom.

Korzyści ze stosowania octu

Ocet to jeden z najstarszych naturalnych środków czyszczących, znanych w gospodarstwie domowym. Zawiera naturalne kwasy oraz zdolność do usuwania nieprzyjemnych zapachów wykorzystywano do czyszczenia wszelkiego typu powierzchni i tkanin.

Używając go możemy skutecznie usunąć pozostałości niekorzystnych środków czyszczących, które z pewnością zawierają Twoje ręczniki. Zastosowanie octu pomoże Ci też skutecznie usunąć delikatne meszki znajdujące się zazwyczaj na tkaninie.

Jedną z korzyści zastosowania octu jest wykorzystanie jego wybielających właściwości. Jeżeli więc masz w domu białe ręczniki, nie obawiaj się użyć tego naturalnego wybielacza, aby usunąć uporczywe żółtawe plamy i przebarwienia powstałe na skutek brudu i potu, a także przywrócić im dawną świetność.

Jak więc zrobić naturalny detergent, który doczyści Twoje ręczniki?

Aby zrobić naturalny środek czyszczący, który wybieli, doczyści i zmiękczy Twoje ręczniki, wystarczy, że zaopatrzysz się we wspomniane dwa składniki. Następnie wykonaj poniższe wskazówki.

Składniki:

  • 1 szklanka octu (250ml)
  • 0,50 szklanki sody oczyszczonej (50g)
  • Gorąca woda

Sposób przygotowania

  • W pierwszej kolejności umieść ręczniki w pralce i dodaj gorącej wody.
  • Następnie dodaj szklankę octu i rozpocznij pranie w pełnym cyklu.
  • Pozostaw ręczniki w pralce i jeszcze raz napełnij pralkę gorącą wodą. Tym razem dodaj pół szklanki sody oczyszczonej.
  • Ponownie rozpocznij pranie w pełnym cyklu. Teraz już tylko wystarczy wysuszyć ręczniki.

Rezultaty z pewnością mile Cię zaskoczą. Twoje ręczniki będą teraz super czyste, pachnące i o wiele bardziej miękkie.

PODZIEL SIĘ tym ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.

Źródło i fotografie: krokdozdrowia.pl
Spraw aby twoje ręczniki wyglądały jak nowe! Łatwo i tanio
Ocena: 3 | Głosów: 3