, ,

LOL Love PŁACZ ZŁY WYGRYW WTF!?

Ten ruch, może uratować malucha przed zadławieniem. Wszyscy powinni go znać!

Obejrzyj koniecznie nagranie. Może dzięki niemu uratujesz komuś życie!


Maluchy bywają nieprzewidywalne i trzeba cały czas mieć na nie oko, by nad nimi zapanować i ustrzec przed nieprzewidywalnymi niebezpieczeństwami. Z reguły są bardzo ciekawe otaczającego je świata, lubią poznawać nowe rzeczy i wkładać je do ust. Wystarczy chwila nieuwagi, by dziecko się zakrztusiło małą częścią zabawki czy drobnym przedmiotem.

Łatwo mogą zadławić się również podczas spożywania posiłków. Maluchy zwykle wiercą się przy stole i często biegają z jedzeniem w ustach zdarza im się też mówić w trakcie przeżuwania. Wtedy większy kawałek jedzenia może utknąć w gardle i uniemożliwić oddychanie. Brak możliwości oddychania prowadzi do poważnego niedotlenienia, które może zakończyć się śpiączką a w skrajnych wypadkach śmiercią.


„St. John Ambulance” – organizacja zajmująca się edukacją w zakresie pierwszej pomocy umieściła w serwisie YouTube filmik pokazujący jak należy się zachować w przypadku  zadławienia. Bajkowa postać pokazuje co powinniśmy zrobić krok po kroku w takiej sytuacji. Wyniki przeprowadzonych przez organizację badania są przerażające. Jak wynika z badań, aż 80% rodziców nie potrafi, jak zareagować w takim przypadku!

PODZIEL SIĘ tym ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.

Źródło i fotografie: youtube.com
Ten ruch, może uratować malucha przed zadławieniem. Wszyscy powinni go znać!
Ocena: 2.7 | Głosów: 3