, , ,

Love PŁACZ ZŁY WYGRYW WTF!?

Zwalcz ból pleców, bioder i kolan w ciągu kilku minut. 5 łatwych do wykonania ćwiczeń

Jest tak wiele rzeczy, które mogą powodować bóle pleców, bioder lub kolan. Dobrą wiadomością jest to, że ulga w bólu i doskonała postawa to tylko kilka ćwiczeń.

Kluczem do tych rzeczy jest twoja stopa. Posiadanie silnych stóp zapewnia, że twoje ciało utrzymuje równowagę. Właściwa równowaga wpływa na wyrównanie mięśni i kości, które utrzymują organizm w pozycji pionowej.

Przemęczenie stóp, przez noszenie butów o nierównym lub wysokim obcasie, może powodować ból, który może zmusić Cię do zmiany swojej postawy w celu złagodzenia bólu. Ćwiczenie stopy = lepsza postawa + brak bólu.

Oto pięć ćwiczeń, które utrzymają stopy w zdrowiu.

Uciśnięcia palców

Naciśnięcia palców to rozgrzewka przed ćwiczeniami na nogi i pomaga w przepływie krwi w nodze. Najpierw wstań i ugnij kolana lekko. Chwyć podłogę palcami i przytrzymaj przez trzy sekundy, a następnie zwolnij. Powtarzaj to dziesięć razy, trzy razy dziennie.

Chodzenie na palcach

Stań na czubkach palców i chodź około 20 sekund. Odpocznij i zrób to jeszcze raz pięć razy, odpocznij między ćwiczeniami. Jeśli zrobisz to dwa razy dziennie, wzmocnisz więzadła i mięśnie u stóp i nóg.

Obracanie kostek

Łagodzi ból kostki, kolan i biodra dzięki temu organizm= dopasowuje się do ćwiczeń. Połóż się na plecach nogami w powietrzu. Obróć jedną kostkę w prawo na 10 sekund, a następnie powtórz w kierunku przeciwnym. Zrób to samo na drugiej kostce i powtórz to ćwiczenie dwa razy dziennie.

Taśma oporująca

Usiądź na podłodze z nogami wyciągniętymi przed siebie. Weź taśmę oporującą i owiń wokół solidnego krzesła lub innego obiektu. Siedząc umieść górną część nogi po drugiej stronie taśmy. Przesuń nogi do tyłu, tak, że stworzysz napięcie i zginaj nogę w tył przez pięć sekund. Zwolnij i powtórz 10 razy.

Opaska

Usiądź na podłodze, wyciągając nogi przed siebie. Weź opaskę i zawiń wokół solidnego krzesła lub innego obiektu. Połóż nogi na drugim brzegu podczas siedzenia. Przesuń nogi w tył, tak abyś tworzył napięcie i wyginał stopę do tyłu przez pięć sekund. Zwolnij i powtórz 10 razy.

Polecamy obejrzeć film na początku artykułu.

PODZIEL SIĘ tym ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.

Żródło i fotografie: shareably.net
Zwalcz ból pleców, bioder i kolan w ciągu kilku minut. 5 łatwych do wykonania ćwiczeń
Ocena: 2.8 | Głosów: 5